ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ 67 - 91

Άλλη μια ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον πρωτοπόρο Προμηθέα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με μεγάλη ευστοχία και για τις δυο ομάδες. Ο ΓΑΣ έβαλε τα μακρινά σουτ και η τριάδα του Προμηθέα, Πέττας, Μαναβόπουλος, Ντιπ σκόραραν με ευκολία. Με το σκορ στο 18-10 υπέρ του ΓΑΣ, ο Προμηθέας έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 0-19 και ξέφυγε 18-29. Η ομάδα μας αντέδρασε και μείωσε σιγά σιγά τη διαφορά με το ημίχρονο να κλείνει στο ένα καλάθι. Στο δεύτερο ημίχρονο, όσο είχε δυνάμεις ο ΓΑΣ ήταν κοντά στο σκορ. Αφενός η συνεχής πίεση των Πατρινών και αφετέρου η κούραση των παικτών μας, οδήγησαν την Κομοτηνή σε πολλά λάθη, τα οποία εκμεταλλεύτηκε η Πάτρα και σκόραρε εύκολα καλάθια.Τα τελευταία λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και η Πάτρα πήρε μια εύκολη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-24, 42-40, 58-68, 67-91

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιβελεκίδου

ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 3, Διαμαντίδης, Μαγκώνης, Λεχούδης 8, Ντίνας 13 (3), Κατσαούνης 3 (1), Μπεκρής 23 (3), Καλατζής 6 (2), Καραμπέκης, Μανάκας 9, Χαλήλ 2.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Ντίπ 12 (1), Λάππας 4, Κατιάκος 8, Γιαννικόπουλος 12, Λιόλιος 2, Πέττας 20 (1), Σερέτης 2, Μαναβόπουλος 20, Τζακόπουλος 3 (1), Χαμηλός, Σουφλιάς, Νικολάου 8.