ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 55 - 62

Πάλεψε μέχρι το 38' αλλά δεν τα κατάφερε η ομάδα μας.

Με καλό αμυντικό προσανατολισμό, αλλά με άσχημα ποσοστά στην επίθεση και πολλά λάθη, η Κομοτηνή κόντραρε την Λάρισα. Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκειά του, με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται συνεχώς στο σκορ. Παρόλο που έβγαζε καλές φάσεις και είχε ελεύθερα σουτ, ο ΓΑΣ, έχοντας χαμηλά ποσοστά στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 6-8. Η άμυνα ήταν αυτή που κράτησε το παιχνίδι σε χαμηλό σκορ και στο δεύτερο δεκάλεπτο κλείνοντας το ημίχρονο με 17-22. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ευστόχησε σε αμαρκάριστα σουτ και βρέθηκε ένα πόντο πίσω, με επιμέρους σκορ 22-18. Στα τελευταία δυο λεπτά του παιχνιδιού, και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο, δυο λάθη της Κομοτηνής επέτρεψαν στην Λάρισα να ξεφύγει με τέσσερις πόντους και να πάρει τη νίκη με 55-62.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-8, 17-22, 39-40, 55-62

Διαιτητές: Ξενικάκης, Δημάδης

ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 7 (1), Διαμαντίδης 3 (1), Μαγκώνης, Λεχούδης 9 (1), Ντίνας 9 (1), Κατσαούνης, Μπεκρής 9, Καλατζής 3 (1), Καραμπέκης, Μανάκας, Χαλήλ 15.
ΛΑΡΙΣΑ: (Τσιαμπαλής): Λεπενιώτης 9 (2), Αθανασόπουλος 6, Γοργολής 6 (2), Παπαχρήστος 9 (1), Μαγρίζος 4, Τσιαβές, Περρωτής 13, Μόσιαλος, Στεργιούλης, Παπακώστας 13 (1), Τσιαμπαλής 2.