8η αγωνιστικη Γ εθνικησ: Παναθλητικοσ - ΓΑΣ Κομοτηνη 87-65

Έχασε στην Θεσσαλονίκη από τον καλύτερο Παναθλητικό η ομάδα μας

Παίζοντας με την αήττητη ομάδα της κατηγορίας, έχασε ο ΓΑΣ, πληρώνοντας το κακό του ξεκίνημα στο ματς

Οι αθλητές μας μπήκαν στην αρχή του παιχνιδιού χωρίς την απαραίτητη αυτοσυγκέντρωση, κόντρα σε μια ομάδα με πλούσιο και καλό ρόστερ. Ο Παναθλητικός με την εμπειρία των παικτών του, τιμώρησε την κακή άμυνα του ΓΑΣ και ξέφυγε από την αρχή στο σκορ , κλείνοντας το δεκάλεπτο 24-11. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα άρχισε να συνέρχεται, δυνάμωσε σε άμυνα και επίθεση και με επιμέρους σκορ 21-16, πήγε στα αποδυτήρια χάνοντας με διαφορά 18 πόντων.

Στο β ημίχρονο οι παίκτες μας παρουσιάστηκαν συγκεντρωμένοι και αποφασισμένοι να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό, σε άμυνα και επίθεση. Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε 18-19 υπέρ της ομάδας μας αλλά δεν στάθηκε ικανό να ανατρέψει την εικόνα του παιχνιδιού. Ο Παναθλητικός με την εμπειρία των παικτών του διαχειρίστηκε καλά το ματς και το τελικό 87-65 έδειξε ότι η ζημιά είχε γίνει απο το α ημίχρονο και ήταν μη αναστρέψιμη.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ- ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 87-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-11, 45-27, 63-46, 87-65
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 6 (2), Πράντζος 5, Αρνίδης 6 (1), Τσεσμετζής , Χατζημιχαηλίδης 6 (2), Καλούτσικος 18, Κοϊμτζόγλου 12 (2), Μαυροματίδης 8, Τσιακίρης 2, Μπάκος 10 (2), Κασούρας 13, Βαρίτης 1.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης ): Σαββίδης , Λουλούδης , Σκεμπής 11 (3), Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 8, Κανάρας 12 (4), Σημάκης 11 (1), Καλατζής 9 (1), Καραμπέκης 9 (1), Πίτατζης, Χαλήλ 5.

Επόμενο παιχνίδι, στην Κομοτηνή με την Νεάπολη Θεσσαλονίκης, η οποία βρίσκεται πίσω μας ένα βαθμό. Η ομάδα μας παρουσιάζεται παιχνίδι με το παιχνίδι βελτιωμένη και με τη βοήθεια του κόσμου την Κυριακή θα επιδιώξει την τρίτη της νίκη.