ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 75-41

Σχετικά εύκολα νίκησε η ομάδα μας την Ολυμπιάδα, παίζοντας χωρίς τους τραυματίες Ναντσόπουλο και Κολεντζαρίδη. Οι Έφηβοι συνεχίζουν να κερδίζουν με 4/4 νίκες.

Στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδη ο ΓΑΣ έβαλε δύο γρήγορα τρίποντα και συνέχισε να σκοράρει. Στην άμυνα όμως υπήρχε πρόβλημα τελειώνοντας την περίοδο με 14-10. Η ομάδα μας συνέχισε στο 2ο δεκάλεπτο να σκοράρει με μεγάλους ρυθμούς βάζοντας συνολικά 27 πόντους ενώ το πρόβλημα στην άμυνα συνεχίστηκε.

Στην επανάληψη η ομάδα του ΓΑΣ 'επαιξε με τους ίδιους ρυθμούς και πήρε την πρώτη εντός έδρας νίκη της για φέτος. Δυστυχώς στην τελευταία φάση του αγώνα ο αρχηγός της ομάδας, ο Θεοδωρόπουλος τραυματίστηκε.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-10, 41-20, 61-32, 75-41.

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ:(Λεμονίδης) Ναλμπάντης Αργ. 2, Μαχαίρας, Θεοδωρόπουλος 2, Σαββίδης 8 (1), Γκουτσίδης 15, Καρκατσέλης 5 (1) , Κολεντζαρίδης, Λουλούδης 11 (1), Καζόγλου 13, Αθανασίου 13 (1), Λαρίσης 4, Ναλμπάντης Ιωάννης 2 .

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ: (Δίγκας), Κιλινκαρίδης, Παναγόπουλος , Κεραμάρης 4, Κόκκωνης, Αγγελίδης 12, Ζόχρος, Λεχθεριώτης, Τοίτσιος 4, Κελεπεκίδης 15, Κυρτσίδης, Ράπτης, Ιωαννίδης 4.