ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΡΗΣΟΥΠΟΛΗΣ Α.Ο. - Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ 51-66

Οι παίδες έφτασαν τις 4 νίκες απέναντι στην Χρυσούπολη που αποδείχθηκε σκληρή αντίπαλος αλλά τελικά λύγισε. Στο 1ο δεκάλεπτο η άμυνα των παίδων ήταν κάκιστη με πολλά φάουλ, έδωσαν το δικαίωμα να σουτάρουν οι αντίπαλοι βολές και να ευστοχούν, ενώ στην επίθεση οι βιαστικές αποφάσεις έφεραν την Χρυσούπολη μπρόστα στο σκορ με 19-14. Στο 2ο δεκάλεπτο η άμυνα συνέχισε να είναι κακή αλλά στην επίθεση με καλούς αιφνιδιασμούς ή με δεύτερες επιθέσεις κατάφερε να μειώσει στο ημίχρονο με 38-36. Στο 2ο μέρος βελτιώθηκε η άμυνα, μπήκαν καλάθια αλλά ξαφνικά ένα κόλλημα των παίδων του ΓΑΣ, έδωσαν την ευκαιρία να ισοφαρίσει η Χρυσούπολη 4:38 πριν το τέλος (51-51). Ένα ξέσπασμα των παικτών μας όμως αρκούσε με τρομερή άμυνα και με επιθέσεις για σεμινάριο έκαναν το τελικό σκορ 51-66.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 38-36, 47-50, 51-66.

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Α.Ο.: Καλαιτζόγλου 5, Τοπαλίδης 2, Σταυράκης, Τσολάκης, Λεπίδας, Μιρισίδης, Ζαβερδινός, Γιοροτιάς, Αμπεριάδης, Νάσος 1, Αδαμίδης 43 (3), Α Λαχανάς.

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗ: (Φ. Ζάντζας), Κατσαούνης, Παυλίδης, Στουπάς 4, Μποζατζίδης 6, Τσορμπατζόγλου 14, Κοπτόπουλος, Φαλαλάκης, Ναλμπάντης 23 (1), Ιορδανίδης 12, Γκιουζελίδης 2, Κοτσάκης 5 (1).